Strona główna Książki Skuteczna reklama na Facebooku [książka]

Skuteczna reklama na Facebooku [książka]

Opis

Twoje zasięgi spadają? Chcesz skutecznie promować markę i sprzedawać na Facebooku? Ten uporządkowany poradnik pokaże Ci, jak krok po kroku tworzyć reklamy, które działają. Poznaj najlepsze praktyki i sprawdzone rozwiązania. Wznieś Twoje kampanie na wyższy poziom!

Jak promować posty na Facebooku? Jakie czynniki wpływają na cenę reklam? Czy promowanie postów obcina zasięgi organiczne? Jak tworzyć angażujące grafiki i pisać teksty zachęcające do zakupu? Jak analizować reklamy i mierzyć ich skuteczność? Ile kosztuje generowanie leadów za pomocą formularzy kontaktowych na Facebooku?

Książka „Skuteczna reklama na Facebooku” to przystępny, uporządkowany przewodnik po reklamach na Facebooku. Artur Jabłoński każdorazowo patrzy na konfigurację reklamy od strony technicznej, ale również strategicznej.

 

Naucz się, jak samodzielnie tworzyć krok po kroku skuteczne kampanie reklamowe na Facebooku zgodnie z najlepszymi praktykami, które Artur wypracowywał latami wraz ze swoim zespołem.

Dowiedz się, jak osadzać reklamę na Facebooku w kontekście swoich innych aktywności marketingowych, przestań przepalać budżet reklamowy i osiągaj lepsze, satysfakcjonujące Cię wyniki.

 

DLACZEGO POWSTAŁA TA KSIĄŻKA?

 

Książka o reklamie na Facebooku? Przecież to bez sensu! Ten portal tak szybko się zmienia. Pojawiają się na nim nowe opcje, znikają stare, a jeszcze inne zaczynają działać według zmienionych reguł.

Serwisy branżowe i blogi nie nadążają za tymi nowościami. Co więc może wnieść publikacja papierowa? Zanim się ukaże, będzie już nieaktualna!

Kiedy zobaczyłeś tę książkę, mogłeś zareagować właśnie w ten sposób. Wiem, bo sam długo tak myślałem. Dlatego tak późno zdecydowałem się ją napisać, choć z tym zamiarem nosiłem się dobre trzy lata.

A czas mijał. Facebook wywrócił do góry nogami wiele rzeczy, ale najważniejsze opcje pozostawił bez zmian. Reguły konfigurowania i optymalizowania reklam, którymi sam się kieruję od lat i które stosuję w swojej agencji, jak działały, tak działają.

Stopniowo zacząłem więc nabierać przekonania, że taka publikacja ma sens. Dlaczego?

 

 • Na rynku jest mnóstwo wiedzy, ale rozproszonej. Wciąż brakuje uporządkowanego poradnika, prowadzącego przez konfigurację reklamy na Facebooku krok po kroku.
 • Najważniejsze reguły decydujące o skuteczności kampanii reklamowych na tym portalu nie zmieniły się znacząco przez kilka lat i nic nie wskazuje na to, żeby miały się zmienić w najbliższym czasie.
 • Kluczowym czynnikiem decydującym o powodzeniu lub porażce kampanii reklamowej na Facebooku są strategia, odpowiednie poznanie grupy docelowej, właściwie dobrana komunikacja. Solidne podstawy marketingowe, w zasadzie niezależne od kanału komunikacji.

 

Facebook jest tylko narzędziem. Nie wystarczy wyklikać właściwych przycisków i opcji, żeby odnieść sukces. Znajomość mechaniki rządzącej panelem reklamowym jest przydatna i ważna, natomiast nie determinuje powodzenia Twojego biznesowego projektu. Umiejętność skutecznego komunikowania się z właściwie dobraną grupą docelową już tak.

Dlatego w tej książce każdorazowo patrzę na konfigurację reklamy na Facebooku od strony technicznej, lecz również strategicznej. W tym upatruję jej największą wartość.

Mam nadzieję, że Ty również po lekturze będziesz w ten sposób ją postrzegał.

 

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

 

Przygotowałem ją z myślą o każdym, kto chciałby zgłębić tajniki konfigurowania reklamy na Facebooku.

Jesteś marketerem, PR-owcem albo pracownikiem agencji reklamowej i tworzenie reklam należy do Twoich obowiązków? Z tej książki nauczysz się, jak robić to krok po kroku.

A może jesteś właścicielem firmy lub szefem działu, który zleca reklamy podmiotom zewnętrznym – agencjom, freelancerom? Książka „Skuteczna reklama na Facebooku” pomoże Ci zrozumieć cały proces pracy nad kampanią na Facebooku, jak również wychwytywać ewentualne błędy współpracowników, gdyby naszła Cię ochota na kontrolę efektów ich pracy na koncie reklamowym.

 

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z KSIĄŻKI „SKUTECZNA REKLAMA NA FACEBOOKU”?

 

Gdy siadałem do pisania tej książki, postawiłem sobie dwa cele. Chciałem, żeby czytelnik po jej lekturze:

 

 • potrafił samodzielnie skonfigurować krok po kroku kampanie reklamowe na Facebooku zgodnie z najlepszymi praktykami, które wypracowywałem latami wraz ze swoim zespołem,
 • osadzał reklamę na Facebooku w kontekście swoich innych pozostałych aktywności marketingowych i rozumiał współzależności między nimi.

 

Kampania na Facebooku nie działa w izolacji – jest jak każda inna kampania reklamowa.

Zbyt często spotykam się z podejściem, że promowanie postów będzie lekiem na całe zło – uzdrowi słabo funkcjonujący biznes, znajdzie klientów na nieciekawą i nieatrakcyjną usługę, sprzeda wszystko, pomimo problemów z obsługą klienta, i tak dalej.

Dlatego tak bardzo zależało mi na tym, żeby wielokrotnie nawiązywać do innych działań, narzędzi czy sytuacji, które mają i będą mieć wpływ na wyniki Twoich kampanii na Facebooku. Pokazać szerszy kontekst.

Przez kilka lat działania agencji i prowadzenia eksperymentów, które wspólnie z pracownikami prowadzimy wypracowaliśmy szereg praktyk w zakresie remarketingu, które pozwalają nam wznieść kampanie na wyższy poziom.

Z informacjami, którymi się tutaj dzielę, nie spotkałem się nigdzie indziej
. Nie czytałem o nich na żadnym blogu (poza własnym), choć ich szukałem. Gdy przejmowałem lub audytowałem dziesiątki kont reklamowych, niezwykle rzadko widziałem, żeby ktoś korzystał z podobnych rozwiązań. Tymczasem jestem głęboko przekonany o ich skuteczności.

Nie twierdzę, że są to najlepsze możliwe sposoby działania w każdej sytuacji. Niemniej wdrażamy je praktycznie w każdej kampanii, którą prowadzimy, i pomagają nam one osiągać dobre wyniki lub je poprawiać. Dlatego Ty również daj im szansę!

 

KTO JEST AUTOREM KSIĄŻKI?

 

Artur Jabłoński

 

Artur Jabłoński – CEO agencji digitalk, wyspecjalizowanej w działaniach w mediach społecznościowych i w reklamach PPC (Google Ads, social media ads). Pracował m.in. dla firm: Ergo Hestia, Oferteo, Wydawnictwo Znak, Otomoto, Otodom, Neuca, Sphinx oraz dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego czy Instytutu Matki i Dziecka.

Prowadzi szkolenia, doradza i realizuje kampanie dla firm i instytucji różnego typu – od korporacji, przez MŚP, po instytucje kultury czy urzędy. W sali szkoleniowej spędził już ponad 3 tys. godz.

Autor jednego z najpoczytniejszych polskich blogów o marketingu – www.ArturJablonski.com – oraz bestsellerowej książki „Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować)”. Wykładowca licznych studiów podyplomowych w całej Polsce.

 

CO ZNAJDZIESZ W TEJ KSIĄŻCE?

 

Cała książka przeprowadzi Cię krok po kroku przez tworzenie reklamy na Facebooku – od wyboru celu reklamowego, przez dobór grupy docelowej, po stworzenie kreacji. Wszystko jest tak pomyślane, żeby przedstawianie poszczególnych etapów konfiguracji łączyło się z refleksjami natury ogólniejszej.

 

ROZDZIAŁ 1: Struktura i mechanika reklam na Facebooku

Najważniejsze zasady rządzące reklamą na Facebooku, odpowiedzi na często zadawane pytania
. Dowiesz się przede wszystkim, kiedy warto promować posty, a kiedy należy zagłębiać się w meandry menedżera reklam. Poznasz dostępne cele reklamowe i dowiesz się, w jakiej sytuacji używać poszczególnych z nich (a którymi w ogóle się nie interesować).

ROZDZIAŁ 2: Targetowanie, czyli grupa docelowa


Prezentacja wszystkich kluczowych ustawień na poziomie zestawu reklam
 – drugiego etapu konfiguracji reklamy na Facebooku. To właśnie tu podejmujesz kluczowe decyzje i wprowadzasz całą swoją wiedzę na temat grupy docelowej do systemu.

Autor nie ogranicza się do wskazywania sprawdzonych rozwiązań w samym menedżerze reklam, ale również dzieli się z Tobą wiedzą o narzędziach, które pozwolą Ci ustalić, do jakiego typu odbiorców chcesz dotrzeć.

ROZDZIAŁ 3: Kreacja


Trzeci i zarazem ostatni etap tworzenia reklamy – reklama sensu stricto. Przeczytasz tutaj o skutecznych formatach reklamowych, tworzeniu angażujących grafik, jak również o pisaniu wciągających tekstów zachęcających do zakupu.

ROZDZIAŁ 4: Analiza i optymalizacja


Reklama uruchomiona. Co dalej? Czas na obserwację i analizę! W tej sekcji poznasz podejście Artura Jabłońskiego do optymalizacji – wskaźniki, których dogląda niemal codziennie, oraz zasady, jakimi się kieruje w podejmowaniu decyzji o włączaniu lub skalowaniu poszczególnych kampanii.

W zależności od budżetu, jakim dysponujesz, autor rekomenduje różne ustawienia. Różni gracze mają w tej grze różne reguły.

 

Artur Jabłoński wlał w książkę „Skuteczna reklama na Facebooku” kilka lat swoich doświadczeń oraz mądrość własnego zespołu, z którym ma przyjemność dzień po dniu pracować nad marketingiem kilkudziesięciu klientów jego agencji. Głęboko wierzy, że przekazane przez niego informacje przydadzą Ci się w pracy i pomogą zwiększyć efektywność Twoich kampanii reklamowych prowadzonych na Facebooku.

Dostawa

Sposób dostawy: Koszt dostawy:
Kurier Fedex 10,90 zł
Paczkomat InPost 10,90 zł
Wysyłka elektroniczna darmowa dostawa
Poczta Polska (Pocztex 2.0 Kurier) 9,90 zł

Klienci, którzy kupili ten produkt, wybierali również:

 • Youpreneur [audiobook]

  Zobacz

 • YOUPRENEUR. Jak zbudować i rozwinąć firmę opartą na marce osobistej [książka]

  Zobacz

 • Siła subskrypcji [audiobook]

  Zobacz

 • The Middle Finger Project. Sztuka zarabiania na tym, co się lubi robić [książka]

  Zobacz

 • Youpreneur [ebooki / wersje elektroniczne]

  Zobacz

 • Siła subskrypcji [ebooki / wersje elektroniczne]

  Zobacz

 • Firma, czyli Ty [ebooki / wersje elektroniczne]

  Zobacz

 • Nigdy więcej nie trać Klienta. Masz 100 dni na zmianę pojedynczej sprzedaży w długotrwałą relację [audiobook]

  Zobacz

 • Firma, czyli Ty [audiobook]

  Zobacz

 • Nigdy więcej nie trać Klienta. Masz 100 dni na zmianę pojedynczej sprzedaży w długotrwałą relację [ebook / wersje elektroniczne]

  Zobacz

 • Firma, czyli Ty [książka]

  Zobacz

 • Siła subskrypcji [książka]

  Zobacz

 • Nigdy więcej nie trać Klienta. Masz 100 dni na zmianę pojedynczej sprzedaży w długotrwałą relację [książka]

  Zobacz

 • Abc marketingu B2B [książka]

  Zobacz

 • E-commerce w praktyce. Lekcje skutecznej sprzedaży online [książka]

  Zobacz

Cena

59,90 zł

Liczba sztuk

Darmowa dostawa


Zapytaj o produkt

Cena

59,90 zł

Liczba sztuk

Darmowa dostawa


Zapytaj o produkt